čtvrtek 23. června 2011

Bešamel, bež a melVčera jsem se po asi třinácti letech zase podívala do svojí mateřský školky, neboť tamější děti zahrály představení, které jsme s Dominikem, Honzou a Janou napsali. Byla to docela sranda sledovat.

Na závěr jsem dostala růžičku a kapesníček a pak jsme se s Tomášem přesunuli na vernisáž, kde to bylo celé velmi - - odhalené, šampaňské a roztodivné, ale proč by vlastně nebylo.

Dnes jsem tak nějak přemýšlela, jaký to je, bejt vůbec někdo dneska. Když si něco oblíkneme, hned se řadíme do nějaké sorty lidí. Vždy nás tedy bude někdo nenávidět. Slečny, co ohrnují nosík nade vším, považují každého, kdo má roztrhané šatstvo, za hipíka. Ti, co mají roztrhané šatstvo, mají každého za mainstream. Outdoorovci s kraťasama Rejoice chodí po Praze v pohorkách. Zlatá mládež je odsuzuje. Skejťáci s kalhotama po kotníky hulí trávu, hulí ji ale i hipíci. A ti, co mají dredy, podle většinové společnosti musí určitě hulit, i když brko neměli nikdy v ruce. Kdo se v tom všem má vyznat? Předsudky fungují líp než vysokorychlostní internet. A neumíme je vypnout.

5 komentářů:

 1. Námět vymyslely paníčelky - chtěly, abychom napsali něco o recyklování. Takže jsme to pojali jako Romea a Julii (plast x papír), přičemž závěr byl pozměněn v tom, že R&J byli zrecyklováni a zase se mohli sejít.

  OdpovědětVymazat
 2. Myslím, že to funguje trochu jinak: jakmile se nějak oblékneme, OSTATNÍ nás hned řadí do nějaké škatulky... Ale to, kam doopravdy patříš nebo nepatříš, závisí imho jen na tvým pocitu nebo rozhodnutí.
  A že někomu budeš vždycky proti srsti...No a? Opět, je důležitý, abys byla se sebou srovnaná hlavně ty. V ten moment na soudech ostatních přestává záležet.

  OdpovědětVymazat
 3. Bětko, tak mě napadá (i když je to trochu mimo), máš nějaký server, kam schraňuješ svoje povídky? Nebo je to čistě šuplíková záležitost?

  OdpovědětVymazat
 4. Čistě šuplíková záležitost to poslední dobou už moc není - snažím se někam svoje věci posílat - ale web tohoto druhu nevedu. Mám akorát profil na humanartu - http://www.humanart.cz/portfolio/nihilium , ale to je už spíš taková pietní záležitost. Občas tam něco přidám, ale nic si od toho neslibuji.

  OdpovědětVymazat