sobota 30. dubna 2011

Why Aye, Man?


Není nad to ztratit pár hodin života na hovadských zkouškách na FHS. Vzteky jsem si skoro sežrala ruku, texty mě příšerně nebraly (ale aspoň vím, jak se na Západ dostalo slovo tabu) a tak nějak vůbec. Už tak někdy v půlce fronty mi došlo, že naříkat na starý dobrý FAMU, kde nás bylo na zkouškách 16, nemá smysl, protože to bylo už před čtvrt rokem a protože tam mě stejně nechtěli.

Když už nic jinýho, aspoň jsem si chvíli pokecala s Adélou, která svůj mladej život tratila v Kongresáku se mnou.

Když jsem zalezla dovnitř, bylo hezky, když jsem vylezla, pršelo. Můžu se jenom modlit, aby mě vzali, když už nikam jinam, tak aspoň tam. A abych udělala maturitu. Nikdo jinej než božstvo to za mě totiž neudělá.

Je ze mě čím dál větši hovado. Včera jsem usnula v pět odpoledne a probudila se až dnes v devět ráno. Za tu dobu jsem stihla schovávat u sebe v posteli muže, otěhotnět, pak se dát dohromady s milionářem, jet s ním na dovolenou, tam trpět, usínat, než usne on, probouzet se, než se probudí on a položí na mě svou odpornou ruku. Jednou se mi zadíval na ústa a řekl: "Ty zuby se ti začínají nějak rovnat, už jsem se bál, že ti je budu muset nechat vyrazit a pak dát nový ..."
Chtěl vedle sebe mladou krásnou šťabajznu, ale vyžadovalo to oběti v podobě mě na operačním sále plastické chirurgie. Utekla jsem mu s vandrákem, co měl velblouda. Nechodili jsme spolu, byli jsme jen kamarádi. Zachránil mě. Chodili jsme spolu po lesích, protože velbloud nám zdrhnul a my ho hledali.

Všechno tak nějak utíká a my to hledáme.
Milionář mě hledá ve snech.
Vandrák zase velblouda v lesích.
A FHS, Fakulta Hledající Smysl, hledá smysl. Nehledat svůj vlastní smysl, bylo by mi jí líto.

7 komentářů:

 1. tak znovu napíšu, jak jsi krásná, protože to už nejde, a znovu napíšu, jak jsou tvé články skvělé (přestože to samozřejmě musíš vědět) a taky, že tvé sny jsou přinejmenším zábavné..

  OdpovědětVymazat
 2. Také bych si chtěla pamatovat sny. A také bych chtěla umět tak krásně psát, jako ty

  OdpovědětVymazat
 3. Bylo nebylo za horami prazdých pivních flašek,potokamy zvratek a oblaky tabákového kouře přišlo vykoupení. Ranní procitnutí v podobě kocoviny a težké deorientace kdy nebylo prostoru pro čas ani světlo. Dup.

  Tak to bych orpavdu v kongresovém centru být nechtěl uvelevil bych se na vyšáku k zahrádce sledoval nuselák a rozháněl mraky jinými mraky.

  RUKA
  mírně se přeleží aby pozbyla citlivosti. Zlehka se naklepe. Na rozpáleném pekáčí s rozpuštěným sádlem se zlechka opeče. Posolí a dozdobí šnitlíkem. Můžete servírovat. Skvělá na jakoukoliv přiležitost doporučuje se k čekání.

  Bon appétit!

  OdpovědětVymazat
 4. Na božstvo se raději moc nespoléhej, když se člověk podívá na příslušnou literaturu, nemá pak zrovna většinou chuť jim věřit. Věř sobě, zvládneš to:-)

  OdpovědětVymazat
 5. kdyby to nevyšlo,alespoň s Cuz sis pokecala...ale vy jste obě stejně šikovný, takže se určitě ještě uvidíte-spolužačky! cha

  OdpovědětVymazat
 6. ten překlad byl hrozně nudnej, navíc mi to vůbec nedávalo smysl.

  OdpovědětVymazat
 7. yas&winnie: Díky moc za přízeň.
  Zdeněk: To už je fakt na amputaci.
  Flétnička: Snad aspoň tam zakotvíme ...
  Suzie: Jsem ráda, že nejsem jediná, komu to nedávalo smysl.

  OdpovědětVymazat